whatsap
      
saat icon 7/24
Service Image

Hasta Nakil


İçindekiler


Hasta nakil hizmetleri, sağlık kurum ve kuruluşlarında tedavi olacak veya sağlık kurum ve kuruluşlarından taburcu olup evine gitmek isteyen ya da farklı bir sağlık kurum ve kuruluşunda tedavi olmak isteyen kişilere verilen hizmettir.Özel ambulanslar tarafından çoğunlukla verilen bu hizmette nakil işlemleri sırasında hastanın güvenliği, sağlığı ve konforu ön plandadır. Hastaya en az 1 sağlık personeli refakat etmektedir. Hastanın tüm sorumluluğu ambulans personellerindedir. Acil bir durumda hastaya gerekli müdahale deneyimli sağlık ekibi tarafından yapılır. Hasta nakil hizmetinin verildiği ambulanslar da hastaya müdahale edebilecek tıbbi malzeme ve doküman bulunmaktadır. Tabi ki her ambulans aynı donanıma ve personellere sahip değildir. Sağlığınız için çok iyi bir hizmet ve donanım istiyorsanız. Özel ambulans firmalarıyla anlaşmadan önce çok iyi bir araştırma yapmak gerekir. Deneyim sahibi olan firmalar kazandıkları deneyimle firmalarına her geçen gün yeni bir yenilik getirirler. Biz Alperen Özel Ambulans firması olarak kazandığımız deneyimle hastalarımızı memnun etmek için her geçen gün farklı bir yenilik getiriyoruz. Kendini her zaman yenileyen firmalar ve şirketler en kaliteli hizmeti müşterilerine verebilmek için kendilerini daha iyi hale getirdiğinden sektördeki yerleri de her geçen gün biraz daha yükselmektedir. Alperen Özel Ambulans olarak sektördeki yerimizin sürekli üst basamaklara çıkıyor olmasının temelinde işimizi çok titiz ve donanımlı bir şekilde yapmanız yatıyor. Tedavisi son bulmuş ve taburcu edilmiş hastaların veya hastanın bir hastaneden başka bir hastaneye nakil işlemlerinde sağlık durumlarına göre nakil aracı içerisinde, acil tıp teknisyeni, ambulans şoföründen oluşan sağlık personelleri bulunur. Hastanın sağlık durumundaki ciddiyetine göre ambulansın içerisinde hekiminde bulunduğu 3 kişilik sağlık ekibi ile hastanın evi ya da sağlık kurum ya da kuruluşuna ulaşması sağlanır. Hastanın durumuna göre daha fazla sağlık personeli istenebilir.

Neden Özel Ambulans Tercih Etmeliyim

Hasta nakil hizmeti şehir içi ve şehirler arası ambulans hizmeti olarak verilebilir. Hastanın sağlık durumu elverişli ise deniz ya da hava ambulansı ile daha hızlı ve daha konforlu ambulans hizmeti verilmektedir.

Özel ambulanslar gerekli ekipmanları ve donanımlı ambulanslar ile hastaların istedikleri konforun rahat bir şekilde sağlanmasını sağlayarak hasta nakil hizmeti vermektedirler. Hasta nakil işlemi hastaneler arasında, hastane ile hastanın ikametgâh adresi arasında veya hastane ile huzur ve bakım evleri arasında yapılmaktadır. Normal ambulansların yoğunluktan hizmet veremediği durumlarda özel ambulanslar devlet hastaneleri arasında da hasta nakil hizmeti verir. Nakil hizmeti verilirken eğitimli ve deneyimli kişilerin bu hizmeti vermesi hastanın güvenliği ve konforu için önemlidir.

Hasta nakil hizmetleri özel olarak hasta nakil ambulansları tarafından yapılmaktadır. Hasta nakil ambulansları mavi şeritlidir. Hastanın nakil hizmeti esnasında yaşayabileceği sağlık sorunlarına karşı gerekli olan tıbbi donanıma sahiptir. Hasta nakil ambulansları içinde stabilize edilmiş olan bir hastanın güvenli olarak taşınabileceği kadar tıbbi cihaz bulunan ve en az bir sağlık personelinin hastaya eşlik edebileceği kadar genişliğe sahiptir.

Soru

Soru
zxc

Soru

Soru

Soru