whatsap
      
saat icon 7/24
Service Image

Hasta Nakil Ambulansı

Hasta Nakil Hizmeti Nedir?

Hastaların tedavi gördüğü hastaneden bir başka hastaneye ya da hastaneden kendi evine ya da bakım ve huzur merkezlerine sağlık personelleri eşliğinde gerekli tıbbi donanıma sahip hasta nakil ambulansı ile transferine hasta nakil hizmeti denir.

Hasta nakil hizmeti; evden eve hasta nakli, evden hastaneye hasta nakli, hastaneden eve hasta nakli, hastaneden huzur evine nakil, hastaneler arası nakil hizmeti, hastaneler arası yoğun bakım hasta nakli olarak sınıflandırılabilir. Hasta nakil hizmeti genellikle özel ambulanslar tarafından verilmektedir.

Hasta nakil ambulansı nasıl temin edilir?

Hastaların istenilen sağlık kurumuna sağlıklı bir şekilde ulaşması çok önemlidir. Normal araçlarla temini çok sakıncalıdır bu yüzden belirli firmalardan hasta nakil araçları temin edilir. Biz Alperen Özel Ambulans olarak müşterilerimizi hep memnun etmeye çalışıyoruz. Gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

Hasta Nakil Ambulansı Çeşitleri

Hasta nakil ambulansları ulaşım çeşidine göre 3’e ayrılır. Bu ambulanslar teknik ve tıbbi malzemelerle özel olarak donatılmıştır. Bunların yanında ambulansların bazıları sadece hastaları ya da yaralıları taşımak için kullanılırken bazı ambulanslar cerrahi müdahaleleri yapmaya, serum ve kan transfüzyonuna ya da oksijen vermeye uygun şekildedir. Bu yüzden ambulansların üzerinde tanıtıcı işaretler olup uzaktan tanınmalarına yarar.

Hasta nakli için neden Alperen özel ambulans?

Biz Alperen Özel Ambulans firması olarak bu hizmeti en iyi şekilde sunmak için deneyimli personellerimizle çok titiz bir şekilde çalışıyoruz. Alperen Özel Ambulans olarak hasta nakil ambulanslarımız şehir için ve şehirlerarası nakil işlemleri ile ilgili aradığınız kaliteyi firmamızla çalışarak kolaylıkla elinizin altında bulabilirsiniz. Hasta nakil fiyatlarımız da diğer birçok firmaya göre uygundur. Siz de bizimle çalışmak istiyorsanız bizimle telefonla veya ofisimize gelerek görüşebiliriz. Alperen Özel Ambulans hasta nakil fiyatları mesafelere göre değişiklikler göstermektedir. Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Bu nedenle hasta nakil hizmetlerinde her zaman en iyisi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Soru
Hasta nakli nasıl yapılır?

Hasta nakil işlemleri için öncelikle hastanın talebi gerekmektedir. Hastanın konuşamayacak veya daha kötü olduğu durumlarda ise yakınları hasta nakil ambulansı ile irtibat kurabilir. Kurulan irtibat neticesinde özel ambulans en kısa sürede yanınıza ulaşmaktadır. Buradaki en önemli unsur ise hızlı müdahaledir.

Soru
Hasta nakil ambulansında kimler çalışır?

Hasta nakil ambulanslarında en az bir sağlık personeli ve bir şoför olmak üzere iki personel görev yapar. ..

Soru
Hasta nakil ambulansı ne iş yapar?

Hasta nakil ambulansı: Acil tıbbi müdahale gerektirmeyen hasta veya yaralıların nakli amacıyla kullanılan, en az bir sağlık personeli bulunan ve ek-1 ve ek-2'de belirtilen teknik ve tıbbi donanıma sahip kara aracıdır...

Soru
Şehirler arası hasta nakli nasıl yapılır?

Yapılacak olan tüm hasta nakil hizmetleri için ambulans numarası aramanız yeterlidir. Hizmet talebinde bulunurken, hasta naklinin yapılacağı güzergah ve adresler hakkında bilgi istenecek akabinde ekiplerimiz, verilecek hizmet türüne göre hazırlıklarını yapacak ve talep edilen adrese intikal edecektir...

Soru
Hasta nakil ambulansında neler bulunur?

Ana sedye, boyunluk seti, enjektörler, idrar sondaları, oksijen maskeleri, portatif oksijen tüpü, serum seti ve askısı, sırt askısı, tel atel seti, steteskoplu portatif ve sabit tansiyon aleti ve temel tıbbi malzeme çantası ile görev elbisesi hasta nakil ambulansında bulunmak zorundadır.