whatsap
      
saat icon 7/24
Ambulans Görevleri
2023-04-09 22:06:05

Ambulans Görevleri

Ambulanslar, acil sağlık durumlarında hayat kurtarıcı yardım sağlamak için kullanılan araçlardır. Bu yardım, genellikle yaralanmalar, kalp krizi, çocuk doğumu gibi acil durumlar için tasarlanmıştır.

Türkiye'de, ambulansların görevleri arasında şunlar yer alır:

  • Acil sağlık durumlarında kişileri en uygun sağlık tesisine sevk etmek: Ambulanslar, acil sağlık durumlarında kişileri en uygun sağlık tesisine sevk eder. Bu tesis, genellikle en yakın hastane olur, ancak durumun ciddiyetine göre daha uzak bir hastaneye de sevk edilebilir.
  • Yaralanmalar ve diğer acil sağlık durumlarında ilk yardım sağlamak: Ambulanslar, yaralanmalar ve diğer acil sağlık durumlarında ilk yardım sağlar. Bu yardım, kan kaybını durdurmak, yaraları temizlemek, solunum yolunu açmak gibi temel işlemler olabilir.
  • Acil sağlık durumlarında reanimasyon yapmak: Ambulanslar, acil sağlık durumlarında kişilerin solunumunu ve/veya kalp atışını geri kazandırmak için reanimasyon yapabilir. Bu, CPR (kardiyopulmoner reanimasyon) veya defibrilatör kullanımını gerektirebilir.
  • Acil sağlık durumlarında ilaç ve diğer tıbbi ekipman kullanmak: Ambulanslar, acil sağlık durumlarında ilaç ve diğer tıbbi ekipman kullanır. Bu ekipman, yaraların temizlenmesi, solunum yollarının açılması ve diğer acil işlemler için kullanılır.

Özel ambulanslar, bir ambulans hizmeti sağlayan özel bir şirket tarafından işletilen araçlardır. Bu hizmetler, genellikle acil sağlık durumlarında hayat kurtarıcı yardım sağlamak için tasarlanmıştır. Özel ambulanslar, genellikle kamu ambulans hizmetlerinden daha fazla ekipman ve personel sunabilir ve daha hızlı bir şekilde cevap verebilirler.

Türkiye'de, özel ambulansların görevleri arasında şunlar yer alır:

  • Acil sağlık durumlarında kişileri en uygun sağlık tesisine sevk etmek: Özel ambulanslar, acil sağlık durumlarında kişileri en uygun sağlık tesisine sevk eder. Bu tesis, genellikle en yakın hastane olur, ancak durumun ciddiyetine göre daha uzak bir hastaneye de sevk edilebilir.
  • Özel ambulans kiralama hizmeti vermektedir,
  • Organizasyon yada toplantılara özel ambulans hizmeti sağlamaktadır,
  • şehirler arası hafta nakil transferi yapabilmektedir.
  • Evden hastaneye ve hastaneden eve özel ambulans ücret karşılığı hizmet verebilmektedir

 

Alperen Ambulans Kaliteli ve Güvenilir Hizmet