whatsap
      
saat icon 7/24
Ambulans Numarası
2022-02-01 11:24:18

Ambulans Numarası

Özel Ambulans acil durumlarda kolayca ulaşabileceğimiz, gerekli durumlarda acil şekilde iletişim kurmamız gereken bir acil servis aracıdır. Bu nedenle ambulans numarası oldukça önemlidir. Ambulansların genel iletişim numarası 112’dir. Özel ambulanslar ile iletişim kurmak isterseniz firmanın veya kurumun numarasını bulmanız gerekmektedir. Özel ambulans numarası hasta veya yaralının olduğu durumlarda ya da ilk yardım gereken her durumda acilen ulaşmak istediğimiz acil iletişim hattıdır. İletişimin oldukça hızlı olması hastanın sağlığı için önemlidir. Genellikle ilk yardım çağrısını çevremizdeki kişiler ya da yakın akrabalarımız yapmaktadır. İlk yardım çağrısının yapılması ne kadar hızlı olursa acil yardımın gelmesi de o kadar hızlı olacaktır. Bu nedenle sakin kalınmalı ve ambulans numarası bilinmeli, acil durumlarda oldukça hızlı bir şekilde iletişime geçilmelidir. Biz Alperen Özel Ambulans firması olarak bu hizmeti en iyi şekilde sunmak için deneyimli personellerimizle çok titiz bir şekilde çalışıyoruz. Alperen Özel Ambulans olarak hasta nakil ambulanslarımız şehir için ve şehirlerarası nakil işlemleri ile ilgili aradığınız kaliteyi firmamızla çalışarak kolaylıkla elinizin altında bulabilirsiniz. Hasta nakil fiyatlarımız da diğer birçok firmaya göre uygundur. Siz de bizimle çalışmak istiyorsanız bizimle telefonla veya ofisimize gelerek görüşebilirsiniz.

Özel Ambulans sağlık hizmetlerinin en önemli ve vazgeçilmez hizmetlerinden birisidir. Hasta ya da yaralı olan durumlarda yaralı kişi kendi imkânlarıyla hastaneye, sağlık kuruluşu ve sağlık merkezlerine gidebilecek durumda olamayabilir. Bu nedenle hastalara gerekli müdahalelerin ve gerekli ilk yardım yapılıp hastaneye güvenli ve hızlı bir şekilde intikalinin sağlanması gerekir.

Özel ambulans acil durumlara müdahale eden özel araçlardır. Ambulanslar ile iletişime geçildikten sonra ambulansın olay yerine en hızlı şekilde gelmesi gerekir. Bu nedenle ambulansların trafik güzergâhlarında geçiş üstünlüğü bulunmaktadır. Ambulansın özel olarak kullandığı sirenleri ve acil durum aydınlatma ışıkları ambulansıntrafikte önceliği almasını sağlar. Ambulansların acil durumlarda trafik kurallarını ihlal etmelerine izin verilmiştir. Bu konu da vatandaşlarında ambulansa yol vermesi ve ambulansın trafikte rahatça ilerlemesinin sağlanması oldukça önemlidir. Ayrıca ambulanslar savaş alanlarında milletler arası anlaşma sonucunda saldırılardan muaf tutulması kararı alınmıştır.

Özel Ambulans personel yönetimi

Acil yardım ambulanslarında 1 tane hekim, 1 tane şoför ve 1 tane paramedik ile acil tıp teknisyeni bulunur. Bu ekip olay yerine giderek hastaya gerekli müdahalelerin yapılması ve hastanın hastaneye ulaşımı esnasında müdahale edilerek hastanın sağlığına doğrudan müdahale ederler. Hastanın ve hastane personellerinin zaman kazanması için gerekli bazı tetkiklerin yapılmasından sorumludur.

Alperen Ambulans Kaliteli ve Güvenilir Hizmet